Officiële Selectie

ANIMA 2019!

ANIMA, het internationaal festival van de animatiefilm van Brussel, slaat van 1 tot 10 maart 2019 andermaal zijn tenten op in Flagey voor tien dagen animatiefilm en niets dàn animatiefilm.

Dit jaar bekeek het selectiecomité van ANIMA niet minder dan 1.667 films uit meer dan veertig landen. Er werden in totaal 153 kortfilms weerhouden, en 88 daarvan zullen worden beoordeeld door twee jury’s bestaande uit professionelen uit de internationale animatiesector.

Behalve de talrijke filmvoorstellingen en evenementen organiseert ANIMA ook lezingen en meetings voor professionelen in het kader van FUTURANIMA, ontmoetingen met de filmmakers, workshops voor kinderen en jongeren, een tentoonstelling, concerten én de jaarlijkse Animeernacht.

Het volledige programma van deze 38e editie wordt officieel bekendgemaakt tijdens de persconferentie van Anima 2019 op donderdag 7 februari 2019.

Internationale Competitie - Kortsfilms - Professionele Films

Aghaye Gavazn
Mojtaba Mousavi
IR - 09'00''
© Soureh Cinema Org. 

Agouro
David Doutel, Vasco Sá
PT/FR - 15'16''
© Bando à parté

Bavure
Donato Sansone
FR - 04'45''
© Autour de Minuit

Biciklisti
Veljko Popovic
HR/FR - 07'20''
© Lemonade3d

Egg
Martina Scarpelli
FR/DK - 12'07''
© Miyu Production

Elektrika diena
Vladimir Leschiov
LV - 08'44''
© Lunohod

Fest
Nikita Diakur
DE - 02'55''
© Ugly Film

Guaxuma
Nara Normande
FR/BR - 14'16''
© Les Valseurs & Vilarejo Filmes

How to Paint your Rainbow
Erick Oh
US/KR - 01'47''
© Beasts and Natives Alike

Impossible Figures and Other Stories III
Marta Pajek
PL - 12'00''
© Animoon sp. z o.o

Je sors acheter des cigarettes
Osman Cerfon
FR - 13'35''
© Miyu Production

L'après-midi de Clémence
Lénaïg Le Moigne
FR - 10'00''
© Miyu Production

La Nuit des sacs plastiques
Gabriel Harel
FR - 18'06''
© Kazak Productions

Le Jour extraordinaire
Joanna Lurie
FR - 14'00''
© Lardux Films

Le Mans 1955
Quentin Baillieux
FR - 15'00''
© Eddy Production

Love He Said
Ines Sedan
FR - 05'40''
© Lardux Films

Mind My Mind
Floor Adams
NL/BE - 29'40''
© KLIK Distribution

Nakts Pastaigas
Lizete Upite
LV - 05'50''
© Atom Art

Neputovanja
Ana Nedeljkovic, Nikola Majdak Jr.
CS/SK - 09'25''
© Film HouseBas Celik

Per tutta la vita
Roberto Catani
IT/FR - 05'20''
© Miyu Production

Piat minut do moria
Natalia Mirzoyan
RU - 07'07''
© Ilia Popov

Raymonde ou l'évasion verticale
Sarah Van Den Boom
FR - 16'35''
© Papy3D Productions

Reruns
Rosto
FR/NL/BE - 14'15''
© Studio Rosto A.D.

Ride
Paul Bush
PT/GB - 05'42''
© AGENCIA - Portuguese Short Film Agency

Roughhouse
Jonathan Hodgson
GB/FR - 15'35''
© Papy3D Productions/Hodgson Films

Selfies
Claudius Gentinetta
CH - 03'40''
© Gentinetta Claudius

Sueta Suet
Alexey Turkus, Alexey Shelmanov
RU - 18'51''
© Aquarius Film Ltd.

That Yorkshire Sound
Marcus Armitage
GB - 02'10''
© Stacey, L.J.

Toumei Ningen
Yamashita Akihiko
JP - 13'13''
© Nishimura Yoshiaki