Palmares 2019

INTERNATIONALE COMPETITIE

Juryprijzen

Grand Prix Anima 2019 voor beste kortfilm, geschonken door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
(2500 €)

Reruns

Rosto, Frankrijk/Nederland/België

Studio Rosto A.D.

Prijs van de Creatieve Revelatie
(2.500 € aangeboden door het Koreaans Cultureel Centrum)

Grand Bassin

Héloïse Courtois, Victori Jalabert, Chloé Plat, Adèle Raigneau, Frankrijk

ENSI

Speciale Prijs van de Jury

Je sors acheter des cigarettes (I’m Going out for Cigarettes)

Osman Cerfon, Frankrijk

Miyu production

Prijs voor Beste Kortfilm, categorie studentenfilms

Bloem?

Jorn Leeuwerink, Nederland

Hogeschool voor de Kunsten Utrecht

Speciale vermelding

Sister

Siqi Song, China

Siqi Song

Prijs uitgereikt door de jongerenjury (Ceci n’est pas un Buzz en Ouftivi)

Prijs voor Beste Kortfilm, categorie kinderfilms

One Small Step

Andrew Chesworth, Bobby Pontillas, Verenigde Staten/China

Taiko Animation Studios, Inc.

Speciale vermelding

Roboten och Valen (Robot and the Whale)

Jonas Forsman, Zweden

Svenska Filminstitutet - Swedish Film Institute

Publieksprijzen voor internationale films

Publieksprijs voor beste langspeelfilm

Funan

Denis Do, Frankrijk/België/Luxemburg/Cambodja

Lumière

Publieksprijs voor beste langspeelfilm voor kinderen en jongeren

Stubby

Richard Lanni, Frankrijk/Canada/Verenigde Staten/Ierland

Eurozoom

Publieksprijs voor beste kortfilm

Mind My Mind

Floor Adams, Nederland/België

Floor Adams, CinéTé Filmproduktie BV, Fabrique Fantastique BVBA

Publieksprijs voor beste kortfilm voor kinderen en jongeren

One Small Step

Andrew Chesworth, Bobby Pontillas, Verenigde Staten/China

Taiko Animation Studios, Inc.

Publieksprijs voor beste kortfilm van de Animeernacht

Bloody Fairy Tales

Tereza Kovandová, Tsjechië

FAMU

Prijzen uitgereikt door onze partners

BeTV-Prijs voor de beste langspeelfilm in officiële selectie
(aankoop uitzendrechten)

Ruben Brandt, a gyujto (Ruben Brandt, Collector)

Milorad Krstić, Hongarije

HNFF Worl Sales

Persprijs voor de beste kortfilm (UBFP en UFK)

Impossible Figures and Other Stories III

Marta Pajek, Polen

Animoon

NATIONALE COMPETITIE

Prijzen toegekend door de jury van de nationale competitie

Prijs voor beste Belgische kortfilm, geschonken door Sabam
(2.500 €)

Nuit chérie

Lia Bertels, België

Ambiances...Asbl

Grand Prix voor beste film van de Federatie Wallonië-Brussel, geschonken door de Federatie Wallonië-Brussel
(2500 €)

Sous le Cartilage des côtes

Bruno Tondeur, België

Autour de Minuit

Auteursprijs geschonken door de SACD
(2.500 €)

Robo

Leo Becker, België

ENSAV La Cambre

Prijzen uitgereikt door de partners

BeTV Prijs
(Aankoop uitzendrechten)

Sous le Cartilage des côtes

Bruno Tondeur, België

Autour de Minuit

Prijs van de RTBF-La Trois
(Aankoop uitzendrechten)

From the Snow-Covered Hill

Matty Jorissen & Wijnand Driessen, België/Nederland

Walking the Dog, seriousFilm

Cinergieprijs
(Elektronisch persdossier)

Robo

Leo Becker, België

ENSAV La Cambre

VR COMPETITIE

Prijs voor Beste VR –kortfilm

Gloomy Eyes

Fernando Maldonado & Jorge Tereso, Frankrijk/Argentinië

Atlas V

Publieksprijs voor Beste VR-Kortfilm

Le Cri

Sandra Paugam & Charles Ayats, Frankrijk

Cinétévé Expérience

Anima Festival
© Marc Boutavant - Mandala: © Nicolas Fong
Fotogalerij