12-21 februari 2021 D-75

Over Anima

Palmares 2020

Internationale Competitie
Juryprijzen

Grand Prix Anima 2020 voor beste kortfilm
(2.500 € geschonken door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest)

Purpleboy

Alexandre Siqueira, Frankrijk / België / Portugal

© Bando à Parte, Rainbox Productions, Ambiances…Asbl

Prijs van de Creatieve Revelatie voor beste studentenfilm 
(2.500 € aangeboden door het Koreaans Cultureel Centrum)

Sh_t Happens

David Stumpf en Michaela Mihalyi, Tsjechië 

© BFILM

Speciale vermelding

A l'Ouest

Jérémie Cousin, Frankrijk

© La Poudrière

Speciale Prijs van de jury, categorie kortfilms

Mr. Mare

Luca Tóth, Hongarije

© Boddah

Speciale vermelding

Physique de la Tristesse

Theodore Ushev, Canada

© Office national du film du Canada

Speciale vermelding

Mon Juke-box

Florentine Grelier, Frankrijk

© NOVANIMA Productions, Girelle Production

Prijs uitgereikt door de VR-jury

Prijs voor beste VR-Kortfilm

Songbird

Lucy Greenwell, Michelle & Uri Kranot, Denemarken / Verenigd Koninkrijk

© Lucy Greenwell, Michelle & Uri Kranot

Speciale vermelding

Glad That I Came...Not Sorry to Depart

Azam Masoumzadeh, België

© Emmy Oost

Prijs uitgereikt door de jongerenjury (Ceci n’est pas un Buzz)

Prijs voor beste kortfilm voor kindren
(1.000€)

The Bird & the Whale

Carol Freeman, Ierland

© Paper Panther Productions

Speciale vermelding

Smile

Alicia Leggiadro, Verenigde Staten

© Ringling College of Art and Design

Publieksprijzen

Publieksprijs voor beste langspeelfilm

Old Man Cartoon Movie

Oskar Lehemaa en Mikk Mägi, Estland

© BOP Animation

Publieksprijs voor beste langspeelflm voor kinderen

SamSam
Tanguy De Kermel, België / Frankrijk

© La Compagnie Cinématographique

Publieksprijs voor beste kortfilm

Physique de la tristesse

Theodore Ushev, Canada

© Office national du film du Canada

Publieksprijs voor beste VR-Kortfilm

Gloomy Eyes part 3

Jorge Tereso, Fernando Maldonado, Argentinië / Frankrijk

© Jorge Tereso, Angeles Blasco, Corentin Lambot

Publieksprijs voor beste kortfilm voor kinderen

L'Odyssée de Choum (Choums Odyssee)

Julien Bisaro, België / Frankrijk

© Le Parc Distribution - J.E.F.

Publieksprijs voor beste kortfilm van de Animeernacht

Wild West Compressed

Christian Kaufmann, Duitsland

© Filmakademie Baden-Württemberg

Partnerprijzen

BeTV-Prijs voor de beste langspeelfilm in officiële selectie
(3.500 € voor aankoop uitzendrechten)

L’Extraordinaire Voyage de Marona

Anca Damian, Roemenië / Frankrijk / België

© Le Parc Distribution - J.E.F.

Prijs van de filmkritiek (UBFP en UFK)

Physique de la tristesse

Theodore Ushev, Canada

© Office national du film du Canada

Nationale Competitie
Prijzen toegekend door de jury van de nationale competitie

Prijs voor beste Belgische kortfilm
(2.500 € geschonken door Sabam)

On n'est pas près d'être des super héros

Lia Bertels, België / Frankrijk / Portugal

© ANIMAIS PRODUCTION, La Clairière Ouest, Ambiances…Asbl

Grand Prix voor beste film van de federatie Wallonië-Brussel
(2.500 € geschonken door de Federatie Wallonië-Brussel)

Saigon sur Marne

Aude Ha Leplège, België / Frankrijk

© Zorobabel, Novanima

Auteursprijs geschonken door de SACD
(2.500 €)

Hello, Are We in the Show ?
Simona Denicolai, Ivo Provoost, België

© S.O.I.L.

Prijs voor beste Belgische studentenfilm
(1.000€ geschonken door Amplo)

Tête de linotte !

Gaspar Chabaud, België

© ENSAV La Cambre

Partnerprijzen

BeTV Prijs
(Aankoop uitzendrechten)

Un Eldorado

Nicolas Gemoets, België

© Haute Ecole Albert Jacquard

Prijs van de RTBF-La Trois
(Aankoop uitzendrechten)

Tête de linotte !

Gaspar Chabaud, België

© ENSAV La Cambre

Cinergieprijs
(Elektronisch persdossier)

Tête de linotte !

Gaspar Chabaud, België

© ENSAV La Cambre

Propulsé par FestiCiné